Teatrites ja filmides kasutatav lavaline võitlus on suurepärane meelelahutus nii lastele, kui täiskasvanutele. Veel põnevam on ise ennast tunda action-kangelasena, võideldes erinevate relvadega ühe või mitme vastase vastu. Lisaks sellele, et lavaline võitlus on kaasahaarav, arendab see ka partneri tunnetust, “siin ja praegu” kohal olemist, esinemisjulgust, koordinatsiooni.
Koolituse pikkus: alates 1,5h kuni 6h (vaheaegadega 4×1,5).
Koolituse lõpuks valmib võitlusstseen, mida saab oma partneriga laval või kaamera ees ettekanda. Viimasel juhul jääb see eriliseks mälestuseks nt. sinu nutitelefoni ;). Vähe on asju, mis on nii ekstreemsed aga samas ohutud! Lavalise võitluse slogan on “ohutus ennekõike!”
Soovituslik grupi suurus 12 – 24 in.
Koolitusel otsitakse vastuseid küsimustele: kuidas sünnivad lood? kuidas arenevad lood? kuidas lõpevad lood? Kõik inimesed kannavad endas erinevaid lugusid, osasid teadvustades, osasid mitte. Aga lugusid saab ka “siin ja praegu” luua! Seda saab teha nii üksinda, kui kollektiivselt. Lisaks saab neid lugusid ka mängida (etendada). Improvisatsiooni kursus tegeleb loovuse arendamisega, samuti aitab see luua ühtset meeskonna tunnet, arendab esinemisjulgust ja eneseväljendamise oskust.
Koolituse pikkus 3h kuni 6h (vaheaegadega 4×1,5).
Soovituslik grupi suurus 10-20 in.
Ligi 90% maailma inimestest usub kõrgemasse jõudu. Kõrgemale jõule on antud erinevaid nimetusi – kõiksus, jumal(ad), Looja jne. Usk on tulnud maailma koos inimesega ja pole aegade jooksul sugugi kahanenud nagu sageli ekslikult arvatakse. Pigem saab rääkida erinevatest religioossetest arengutest. Millised need arengud on olnud? Kuidas need mõjutavad tänapäeva? Mida peaks teadma, et orienteeruda erinevate uskude, usundite, usuliste rühmituste ja sektide vahel. Kuidas paremini suhelda erinevate usuliste vaadetega inimestega.
Koolituse pikkus: 1 päev kuni 1 poolaasta (valikainena koolides).
Veepaast on ennekõike mõeldud organismi puhastamiseks sinna aastate jooksul kogunenud jääkainetest. Lisaks annab see võimaluse tutvuda sügavamalt iseendaga, oma mõtetega. Paastumine on meditatiivne aeg iseendaga. Kursus annab vastuse: Kuidas alustada paastumist? Kaua võib paastuda (nii algajad, kui edasijõudnud)? Mida jälgida paastumise ajal? Millised on erinevad paastutsüklid? Kuidas veepaastust väljuda?
Koolituse pikkus: 1,5h – 4,5h (3×1,5h).
Koolitaja mag. Kalle Kõiv on lõpetanud Tallinna Pedagoogika Ülikooli (Tallinna Ülikool), teatrirežii eriala (1993-1997) ja EELK Usuteaduse Instituudi, akadeemilise usuteaduse eriala (2005-2008). Usuteaduse magistrantuur (2012-2014).
Teenib igapäevast leiba OÜ Valge Maja juhina (al. 1998) ja EELK Juuru Mihkli koguduse õpetajana (al. 2014).
Improvisatsioonikunsti õppinud Žveitsi teatriõppejõu Marcus Zohneri käe all (vt. http://zohner.com/ ). Õpitut edasi arendanud kodumaises TV3 saatesarjas „Professorite Tolk Show” 1998 – 1999 hooaeg. Loomingulise ühenduse „Action Group” asutajaliige.
On Eesti Lavavõitluse Liidu asutaja ja Põhjamaade Lavavõitluse Liidu ametlik õpetaja (vt. http://nordicstagefight.com/teachers/). Andnud lavavõitluse töötubasid erinevates koolides üle Eesti. Teinud koostööd erinevate teatrite ja filmistuudiotega.
Tegelenud iga-aastaselt organismi puhastava veepaastuga, alates 2005. aastast. Pidanud 3 kuni 30 päevaseid veepaastu kuure.
Abielus Krista Kõiv’uga. Kolm last – Ketlin, Keit Liis ja Kärt. Elukoht: Rapla vald, Seli küla.